EGZOTYCZNE WYPRAWY – TOP 3 KIERUNKI

19 grudnia, 2018

Kto z Was nie marzył nigdy, choćby w dzieciństwie, o dalekich podróżach? Wiele osób zapomina o tych planach, poddając się rytmowi życia i obowiązkom. A może jednak czas się przebudzić i wybrać w podróż życia? Oto nasz TOP 3 kierunków idealnych na wyprawę życia!

Lista miejsc mogłaby być nieskończenie długa, ale wybraliśmy trzy popularne, bezpieczne i sprawdzone. Jeśli w Twoich marzeniach znajdują się inne – realizuj własną pasję! Chociaż polecamy wybrać się w każde z tych miejsc, jeśli tylko pozwolą Wam na to fundusze.

Chiny. Chiny to wszystko, co najlepsze z orientu – to symbol egzotyki i jeden z najchętniej wybieranych kierunków. Jest tu niezwykle kolorowo, a zabytków doprawdy nie brakuje. Zwiedzając, można poczuć się jak w czasach cesarskich, a czasami jak w świecie baśni i smoków. Koniecznie na liście do zobaczenia wpisać trzeba Pekin oraz Szanghaj, ale też Badaling, gdzie można ujrzeć fragment muru chińskiego czy też wpisane na listę UNESCO miasto Zhouzhuang.

Papua Nowa Gwinea. To naprawdę niezła opcja! Papua Nowa Gwinea obejmuje mianowicie wyspę Nowa Gwinea oraz około 2800 wysepek. Mamy tu szansę zobaczyć ludzi żyjących jakby na granicy cywilizacji, lokalne wioski tubylców i wyjątkową dziką przyrodę. Papua słynie też jako kraina rajskiego ptaka i z Festiwalu Goroka. A tak aromatycznej kuchni zapewniamy Was, że jeszcze nie kosztowaliście! Inne smaki i wspaniałe przyprawy, a także naturalne produkty zapewniają prawdziwą ucztę dla podniebienia!

Malezja. Oto państwo położone na Półwyspie Malajskim i trzeciej co do wielkości wyspie świata, czyli słynnej Borneo. Jeśli lubicie dalekie podróże albo planujecie pierwszą z nich, będzie to idealny kierunek. Odkryjecie dżunglę, ale i rajskie plaże czy też wyruszycie w pełen emocji i wrażeń trekking.
Nie można nie wspomnieć także o możliwości nurkowania – to prawdziwy raj dla miłośników świata podwodnego. Wybierzcie się też do Kuala Lumpur, aby zobaczyć wizytówkę Malezji, czyli słynny Meczet Narodowy – Masjid Negara.

Fot. Takeweb

No Comments

Comments are closed.