Poznaj najważniejsze miasta Libanu
Izrael / 1 marca, 2022

Według oficjalnych danych w Libanie jest ponad 20 miast o ludności przekraczającej 7 tys. mieszkańców. Bejrut jako jedyne miasto liczy ponad 1 milion mieszkańców i pełni funkcję stolicy. Jakie inne miasta warto znać?

Historia Bejrutu w pigułce
Izrael / 1 marca, 2022

Bejrut to stolica i największe miasto w Libanie, w którym nie brakuje atrakcji i zabytków. Poznaj lepiej to fascynujące i różnorodne miasto, a także jego ciekawą historię.

Co wato zjeść w Izraelu?
Izrael / 7 maja, 2019

Lubisz podróże kulinarne? Wybierz się na Bliski Wschód, aby poznać jego piękno i klimat, odpocząć na plaży, poznać lokalne zwyczaje, ale także smaki!

Bejrut – miasto imprez?
Izrael / 4 marca, 2019

Bejrut – najlepsze na Bliskim Wschodzie kluby nocne. To właśnie tutaj przylatuje młodzież z całego świata, aby bawić się przy ulicy Gemmayze. Liban słynie z celebrowania zabawy! Przy ulicy Gemmayze mieści się bardzo dużo klubów i dyskotek – Bejrut słynie zatem jako miasto idealne na imprezy. Wybierzcie się na zwiedzanie tego wyjątkowo otwartego i kosmopolitycznego miasta na Bliskim Wschodzie, gdzie króluje hedonistyczne podejście do życia. Bejrut nigdy nie zasypia – interesują Was najlepsze kluby nocne w mieście? Polecamy kilka z nich, m.in. Magnum Club, London Bar, Acid, Capitole Beirut, Red Carpet, Gotha, Mono Street Nightclub, The Roof czy też Hamra Loves Gemayzeh Pub, ale jest też wiele innych. I wciąż powstają nowe! Najlepsza zabawa polega na poznawaniu kilku miejsc po kolei. Bejrut to także miasto występów i wydarzeń, w których chętnie uczestniczą mieszkańcy, jak i turyści. Tutejsze życie nocne owiane jest już legendą, ale faktycznie w wielu klubach nocnych impreza się rozkręca, aby następnie przenieść się do jachtklubów lub nad baseny luksusowych hoteli. Klubowa twarz stolicy Libanu jest niezwykle fascynująca! Duży wybór koktajli, rock i jazz? Dla lubiących nocne życie, ale bez tańca, polecamy Kayan, dobry na spokojniejsze wyjście. Zwolennikom muzyki alternatywnej spodoba się zaś Dany’s Pub w dzielnicy Hamra….

IZRAEL NIEJEDNO MA IMIĘ!
Izrael / 19 grudnia, 2018

Izrael słynie jako Ziemia Święta, Ziemia Obiecana i kolebka chrześcijaństwa, ale jest to również fascynujący kierunek turystyczny. Cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Spróbuję Wam go nieco przybliżyć… Chcecie zobaczyć na własne oczy czerwone góry? A może intryguje Was Jerozolima, słynne miasto trzech religii monoteistycznych? Morze Martwe słynie z kolei z tak wysokiego zasolenia, że nie jest możliwa w nim kąpiel. Betlejem i Nazaret to kolejne atrakcje turystyczne, a piaszczyste długie plaże istny raj! Niebo w gębie poczujecie zaś, zajadając się lokalnymi specjałami. Wokół góry i pustynia, tajemnicza i ogromna, a w morzu bajecznie kolorowy świat podwodny! Nie brakuje tu turystów, którzy przybywają tu głównie właśnie dla tych widoków. A w zatokach z otwartymi basenami można podziwiać delfiny. Chcecie zobaczyć to sami? Musicie dać się namówić na wycieczkę do Izraela! Najważniejsze miejsca w Jerozolimie to główne punkty programów zwiedzania w biurach podróży. Jednak jest tu o wiele więcej atrakcji – warto wybrać się też do Masady, na obiad do lokalnej knajpki, wypalić fajkę z miejscowymi, wybrać się na oszałamiające targowisko. Jeśli zamarzy Wam się wypoczynek i relaks w najlepszym wydaniu, Eljat faktycznie będzie idealny. To najważniejszy kurort w Izraelu, a zarazem najmocniej wysunięte na południe miasto. Do Izraela leci się jedynie…