Wycieczka na Bliski Wschód? Sprawdź, co zrobić z psem

23 maja, 2019

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać się na dłuższe wakacje, mimo że jesteś posiadaczem psa, zobacz, jakie masz opcje do wyboru. Zapewnij mu opiekę i zaplanuj urlop!

Biuro podróży Ex Oriente Lux
Biuro podróży Ex Oriente Lux

Wakacje egzotyczne, np. do Izraela, Jordanii czy Tajlandii, wymagają odpowiedniego przygotowania. Warto jednak poza zaopatrzeniem się w praktyczne wskazówki zadbać nie tylko osobie, ale także pupila – zwykle psa lub kota.

Nie możesz wyjechać bez wcześniejszego zapewnienia zwierzakowi dobrej opieki – nie może to być osoba przypadkowa. Najlepiej wybierz kogoś z rodziny, kto od czasu do czasu nakarmi kota i uzupełni mu wodę w misce. Pies jednak wymaga większej uwagi – najlepiej jeśli ktoś będzie z nim mieszkał lub weźmie go do siebie na czas Twojej nieobecności. Dobrze jeśli do danej osoby Twój pupil ma zaufanie, zna ją, lubi i akceptuje.

Psiak wymaga zabawy i uwagi, regularnego żywienia, dłuższych spacerów itd. Jeśli nikt z rodziny czy znajomych nie może podjąć się tego wyzwania, jedną z opcji jest też hotel. Trzeba go jednak wybrać rozważnie, gdyż zwierzę musi się w nim czuć dobrze i bezpiecznie. Są też miejsca, w których prowadzona jest podwójna działalność – hotel dla kotów i hotel dla psów.

hotel dla zwierząt
Hotel dla zwierząt

Wiele hoteli prowadzonych jest przez właścicieli, którzy po prostu wtedy mieszkają z pupilem – karmią go, bawią się z nim, zapewniają mu ustaloną dawkę ruchu i spacery. Sprawdź zatem lokalizację hotelu i atmosferę, aby zapewnić czworonogowi najlepszą opiekę.

KWK, f: MabelAmber / Pixabay

No Comments

Comments are closed.