Wybierz się na wycieczkę do Libanu

1 marca, 2022

Podróże do Libanu nie cieszą się jeszcze ogromną popularnością, ale powoli trend ten się zmienia. Wiele osób, które szukają kierunku orientalnego i nieprzepełnionego turystami, zaintrygowanych tych magicznym miejscem, decyduje się na taką wycieczkę. Sprawdź, dlaczego warto!

Wakacje w Libanie

Jeżeli szukasz nietypowego miejsca na urlop, kraju, który zaskakuje i ujmuje atmosferą, postaw na Liban. Tu nowoczesność miesza się z tradycją – ujrzysz nowoczesne drapacze chmur i zabytkowe budowle, bary z jedzeniem oraz meczety czy targowiska. Architektura zabudowań Libanu była podatna na różne wpływy, co było efektem burzliwych losów tego bliskowschodniego kraju.

Propozycja dla globtroterów

Liban to propozycja dla globtroterów – to nadal nieodkryta kraina, pełna sadów, winnic i piniowych lasów. To tutaj kultura arabska spotyka się ze śródziemnomorską. Nie brakuje tu również starożytnych zabytków, malowniczych krajobrazów, cudownej kuchni i gościnnych ludzi. Liban jest bardzo zróżnicowanym państwem pod wieloma względami – wyznań, kuchni czy architektury. Kulturowy tygiel można ujrzeć choćby w Bejrucie, kosmopolitycznej i szybko rozwijającej się stolicy. Są tu nowoczesne wieżowce, centra handlowe, kluby nocne, ale też meczety i zabytkowe budowle.Oferuje wszystko, by spędzić niezapomniane wakacje w orientalnym stylu!

Kar, Photo by James Rathmell on Unsplash

No Comments

Comments are closed.