ZANIM POJEDZIESZ DO TAJLANDII…

19 grudnia, 2018

Tajlandia stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc, jeśli chodzi o dalekie podróże. Turyści wybierają się tam niezwykle chętnie, bo jest malowniczo, ciepło, intrygująco i niedrogo. Co warto wiedzieć przed podróżą?

Nikt, kto nie ma wprawy w samodzielnym podróżowaniu, nie lubi niespodzianek. Tajlandia uchodzi jednak za jeden z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych azjatyckich krajów, a nawet wszystkich tzw. kierunków egzotycznych. Jeśli w planie masz pierwszą wyprawę do Azji, pomyśl o Tajlandii.

Mimo to inna kultura, inny kontynent, to zawsze szok. Kuchnia, zwyczaje, higiena – wszystko może nas zaskoczyć. Wcześniej przygotujcie się zatem na ten wyjazd – podpowiemy Wam kilka rzeczy, aby było Wam łatwiej.

Taksówki. Cóż, to nie jest łatwa sprawa. Poruszając się po Bangkoku, polecamy raczej korzystać z Ubera. Chyba że śpicie w hotelu, w którym są wizytówki z dokładnym adresem i wskazówkami. Nie martw się o koszt, bo drogie nie są, ale bez tych porad taksówkarz potrafi zawieźć Cię w inne miejsce.
Loty. Rezerwujesz lot? Sprawdź wyloty między wtorkiem a czwartkiem, bo poza weekendem lata najmniej ludzi, a więc ceny są zwykle stosunkowo niskie. Znajdziesz je nawet za ok. 1600-1800 zł! Porównaj też wyloty z innego miasta, a nawet Berlina, gdzie dojedziesz szybko pociągiem.

Toalety. Tak, toalety zwykle nas szokują podczas wypraw. Otóż tutaj możesz się zdziwić, że w łazience nie ma mydła oraz papieru. Co zatem jest? Dziura w ziemi i wiadro z wodą. Nie mówimy o hotelach, ale w lokalnej knajpce możecie spotkać się z takim standardem. Zresztą prysznice też są oryginalne – bywają i takie bez zasłonek!
Poza tym uważajcie na ceny, bo te są zwykle inne dla miejscowych i dla turystów. Co prawda można – i warto! – się targować. Mimo że Tajlandia słynie jako tania, różnie to jednak bywa – mieszkańcy nauczyli się już, że turysta ma pieniądze i starają się to wykorzystać.

Fot. sasint

No Comments

Comments are closed.